Aktualności

5 kolejka za nami ...

• autor: orlik2011, 2013-10-06 19:52

( Rybak, R.Rędzio  - Ligaj, Rubas )

Wielka niespodzianka.  Wobi-Stal już z Rafałem Rędzio w ataku ale wciąż w 6-cio osobowym składzie tylko zremisował z Bez Nazwy. Znaczna dominacja , niewykorzystany rzut karny i tylko 1 punkt. Brawa należą się rywalom ,jednak przy nieco odważniejszej grze mogli pokusić się o pełna pule. Warto odnotować niezły mecz w wykonaniu Tomasza Ligaja udokumentowany golem a także bardzo ładną bramkę, której strzelcem był Paweł Rubas.. W Wobi poprawny występ zanotował Paweł Rybak.

( Moskal 2, Ryfczyński 2, Krawiec, Chmiel )

Dwie silne drużyny , miały być emocje a był ... pogrom . Cellfast zagrał tak jak się tego spodziewaliśmy. Zupełnie zawiedli zawodnicy AWKS-u. U zwyciężców oprócz Daniela Moskala oraz Roberta Krawca brawa należą sie też wszystkim pozostałym graczom i należy miec nadzieje ,że już za tydzień zaprezentują się również dobrze w kolejnym cieżkim meczu. A wojskowi ? Mam nadzieje ,że był to jednorazowy spadek formy i już za tydzień zagrają na swoim wysokim poziomie.

( Dybka 4, Stasiak 2, W.Brud, Domański, Bieńko )

Szybki początek Argo-Tech-u i po kilku minutach oraz 2 bramkach Witka Stasiaka zrobiło się 2-0 i emocje się skończyły. Fuzja zupełnie nie przypominała zespołu z wcześniejszych meczów a przewagę w I połowie Argo-Tech udokumentowana została jeszcze 2 bramkami. 4 bramki strzela Daniel Dybka po jednym dokładają Tomasz Bieńko, Wojtek Brud oraz Michał Domański i mecz kończy się pogromem. Brawa dla Argo-Tech , drużyny obok Toyoty i Cellfastu niepokonanej jak dotąd w tej edycji..

( Pawlina 2, P.Nowak  - Paweł Szewc , Sienkiewicz, Weber , Paterek)

Bardzo fajny mecz. Szybki, wiele akcji, strzałów i bramek. Mecz na remis ,"jednak"  Krzysztof Paterek w ostatniej akcji meczu zachowuje najwięcej zimnej krwi i przechyla szalę zwycięstwa na stroną swojej drużyny. Należy pochwalić obie drużyny i wyróżnić.... Piotra Nowaka , który jak strzela to bardzo ładne bramki, Szymona Pawlinę a także grającego w kolejnym meczu na wysokim poziomie Pawła Pysza. Mimo braku bramki należy wspomnieć o dobrej grze Piotrka Armaty i pogratulować "Szczawikom"za kolejny dobry mecz. Ja ze swojej strony mogę SziM zapewnić ,że w następnej kolejce z pełną świadomością postawie w typerze na nich.

( Zipser 3, Brzuchnalski 2, J.Buczek, Niemiec  - Kubas, Kata, Warzocha , M.Buczek )

Obowiązkiem Pogotowia było wygrać ten mecz i to właśnie uczynili. Po obiciu słupków w poprzednim meczu wreszcie zaczął trafiać Kuba Zipser i po szybko strzelonych bramkach zwycięstwo ratowników przez prawie cały mecz nie było zagrożone. Lekka zadyszka przytrafiła się pod koniec spotkania co spróbowali wykorzystać gracze Karnat ale zdobyte 4 bramki to było wszystko na co było stać dość niemrawo grających koroniarzy. Oprócz Kuby w Pogotowiu wyróżnić należy skuteczną grę Marka Brzuchnalskiego a u pokonanych mały plus dostanie Kamil Warzocha.

( Wiatrowicz 3, Rybicki, Dołgań, Haliniak, Nowak  - Żołopa , Chmura )

I znów wygrali :) Lider w meczu z Febrisanem miał  ...najciężej. Dobra i konsekwentna taktyka sprawiła ,że mecz przez prawie całą I połowę był zacięty.. Wystarczyło jednak aby Janusz Góreczny na współ z Darkiem Dołganiem przyśpieszyli grę i bardzo szybko wynik meczu został rozstrzygnięty. Kolejne 3 ładne bramki dołożył do swojego konta Mateusz Wiatrowicz zwiększając tym samym swoją przewagę w klasyfikacji strzelców. Febrisan należy pochwalić za podjęcie walki i mimo ,że przegrany - dobry mecz.

( Tur , Reguła , Kaplita , Dul  - Surma 2,. Szawan )

Najciekawszy mecz kolejki dostarczył wiele emocji. Drużyny stawiły się w prawie kompletnych składach co już zapowiadało wiele ciekawego. W I połowie bramkarze nie narzekali na brak pracy co chwila skutecznie interweniując. Jednak gracze ChGzP dwa razy skutecznie zaatakowali i na przerwę schodzili prowadząc 2-0. Po zmianie stron Progres ruszył do odrabiania strat i szybko wyrównał po bramkach Surmy i Szawana a po kolejnym ataku rozgrywający doskonały mecz Adam Surma wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gracze ChGzP nie mając nic do stracenia postawili wszystko na jedną kartę i po niesamowitej końcówce bramkę na 4-3 strzela Marek Dul. Za mecz walkę i emocje do końcowego gwizdka brawa należą i ChGzp i Progresowi. Należy jednak wspomnieć o emocjach nie do końca sportowych. Fajnie ,że z końcowym gwizdkiem wszystko wróciło do normy ale jeszcze raz zaapeluje - zacznijmy się wzajemnie szanować....

Art of Buissnes i Jalpeno - Emde  3-0 vo

Walkower drużyny Emde ..... Miejmy nadzieje ,że  jedyny i na kolejny mecz ekipa z Zaklikowa dotrze na mecz

( Miętus 3, Ziemiański 3, P.Bednarz 2, Garbacz 2, Szymonik 2, Jurecki 2, Słowik - Żak )

Mecz do jednej bramki. Paraliż zbiera się w 6 i dostaje srogie lanie od czołowej drużyny ligi. Kobo pierwszą połowę potraktowało poważnie i strzelając 10 bramek ,zupełnie odebrało ochotę do gry rywalom. Druga połowa to już dokończenie dzieła i Kobo odnosi swoje najwyższe zwycięstwo. Łupem bramkowym podzielili się wszyscy zawodnicy Kobo ( oprócz bramkarza) . Mimo wielu bramek chyba nie chcemy wielu takich spotkań ....

( Wojciechowski  - Ł.Sabat )

Na zakończenie kolejki zawodnicy obu drużyn stworzyli dość ciekawe spotkanie. Prawie cały mecz oglądaliśmy wiele walki i kilka niewykorzystanych "setek" . Bramkę Kidy po koniec spotkania odczarował Łukasz Sabat i gdy wydawało się ,ze 3 punkty zainkasują gracze z Jaty najaktywniejszy zawodnik Kidy - Krzysztof Wojciechowski doprowadził do remisu.