• autor: orlik2011, 2014-11-23 14:11
PCOW Markov i FC Chaos & GzP uzupełniają stawkę półfinalistów

AWKS NISKO - PCOW MARKOV   1-3 (1-1)

Kośmider -- P.Młynarski , Maślach, Marczak

Kto nie widział tego spotkania niech żałuje .... AWKS Nisko po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu uległ 1-3 z PCOW Markov. Wojskowi byli w znacznej części meczu stroną przeważającą, stwarzając sobie wiele sytuacji strzeleckich. Niestety dla nich, PCOW w bramce ma Seweryna Marczaka, który dziś był zaporą nie do przebicia. PCOW grając w osłabieniu strzela bramkę a wynik spotkania otworzył Paweł Młynarski. Będąc w dogodnej sytuacji pewnym strzałem pokonał Daniela Ulawskiego. Kilka minut później po szybkiej kontrze do remisu doprowadza Andrzej Kośmider. Kolejne minuty to napór wojskowych i znakomite interwencje bramkarza PCOW, który broni strzały m.in Mateusza Smolenia oraz Łukasza Drąga. Po zmianie stron wojskowi nadal przeważają a kibice łapią się z niedowierzaniem za głowy po kolejnych świetnych interwencjach  Marczaka. Swoje szanse miał Mateusz Smoleń , Tomasz Woźny oraz Tomasz Wańkowicz. Wysokie umiejętności bramkarz PCOW zaprezentował również po rzucie rożnym i strzale Łukasza Drąga oraz dobitce Andrzeja Pławiaka. O sporym pechu może mówić Pławiak, który pod koniec meczu ogrywając dwóch rywali  uderza technicznie obok zasłoniętego bramkarza jednak piłka trafia w słupek. Gdy już wszyscy szykowali się na rzuty karne , Rafał Balmas uruchamia Pawła Maślacha, który zachowuje zimną krew i przytomnym strzałem umieszcza piłkę w siatce rywali. Dobija graczy AWKS w ostatniej minucie meczu nie kto inny jak Seweryn Marczak , który strzałem spod swojej bramki zdobywa efektownego gola.

PCOW w półfinale zmierzy się z Oplem Samko

FC PARALIŻ - FC CHAOS & GzP  1-3 (0-1)

Naprawa -- Maksimek 3

Wynik już na początku spotkania otworzył Marcin Maksimek. Kolejne minuty to nieznaczna przewaga "zielonych" i umiejętne rozbijanie ataków rywali. Po zmianie stron FC Chaos & GzP podwyższa wynik na 2-0. Arkadiusz Pikor zagrywa do Arkadiusza Dulibana a ten wykłada piłkę Marcinowi Maksimkowi , który spokojnie strzela do pustej bramki zdobywając tym samym swoją drugą bramkę. Hat-tricka  Maksimek kompletuje po mocnym strzale-podaniu , po którym piłka odbijając się od obrońcy rywala i wpada do bramki. W końcówce spotkania do ataków ruszają zawodnicy FC Paraliż raz po raz niepokojąc bramkarza Rafała Malona. Honorowego gola próbuje zdobyć najaktywniejszy wśród swojej drużyny Kamil Sudoł oraz Damian Smoleń. Bramkarz FC Chaos & GzP świetnie broni również techniczny strzał Adama Zelka. Bezradny jest jednak przy strzale Mateusza Naprawy, który celnie uderza z dalszej odległości.

FC Chaos & GzP po raz drugi w krótkim odtępie czasowym ogrywa FC Paraliż i zagra w półfinale z Kobo PGD a Adam Zelek prowadzący w klasyfikacji strzelców z uwagą śledzić będzie pogoń rywali w ostatnich spotkaniach.